Letní umělecká škola 2023

12.04.2023

Přijeďte do Bílovce na Letní uměleckou školu!

Pro všechny zájemce z řad žáků základních škol připravujeme Letní uměleckou školu v Bílovci!

Přihlásit se můžete zde!

Letní umělecká škola proběhne v termínu 10.- 15.7.2023 v Bílovci a je určena dětem, které baví výtvarné umění a literatura a aktivně se jedné nebo oběma oblastem věnují, 

V průběhu týdenního pobytu se jim budou věnovat osobnosti z uměleckého světa, které se aktivně věnují vlastní tvorbě i pedagogické činnosti a děti se tak naučí nejen výtvarné techniky, ale navíc získají spoustu nových inspirací, možnosti diskutovat o své výtvarné i literární tvorbě, získají nové zkušenosti a budou moci svá výtvarná či literární portfolia prezentovat zkušeným profesionálům a najít tak nové impulsy pro své talenty.

Účast na Letní umělecké škole již potvrdili tito hosté:

Doc. Mgr.A. Pavel Noga, ArtD. 

 grafický designér, kurátor, teoretik, pedagog, vyučuje na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a také na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

Doc. Mgr. Jiří Surůvka

český malíř, performer, fotograf, kurátor, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel performance skupiny "Předkapela Lozinski", výtvarné skupiny "Přirození" (1988–1992) a kabaretu "Návrat mistrů zábavy".

Od roku 1994 se pak věnuje volné tvorbě. Dnes působí jako vyučující a vedoucí ateliéru nových médií na katedře intermédií Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

Mgr. Zuzana Pospíšilová

spisovatelka, vystudovala psychologii na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a stala se psycholožkou. Pracovala v Dětském rehabilitačním stacionáři v Ostravě, po mateřské nastoupila do ostravského Speciálně pedagogického centra pro děti s mentálním postižením. Je jednou z našich nejznámějších současných spisovatelek literatury pro děti, napsala pro nejmladší čtenáře více než 200 knih..

Rosana de Montfort

česká malířka, sochařka, designérka, kurátorka a galeristka. Členka umělecké skupiny Magnus Gradus, představitelka neo-dystopické a post-humanistické tvorby v Česku. Od roku 2003 žije a pracuje ve Spojeném království. Její díla jsou žádaným přírůstkem nejen domácích, ale i zahraničních sběratelů. Kromě 3D umění vytváří také street art kulisy a graffiti. Věnuje se také výtvarným kurzům.

Sledujte náš web a Facebook, kde se budete dozvídat další detaily a organizační záležitosti.