Naše vize

Letošní osmý ročník soutěže pro školní rok 2022 – 2023 ukázal možný potenciál projektu.

Do soutěže se zapojilo rekordních 191 škol, velmi nás potěšil zájem a účast speciálních škol a příjemně překvapil zájem žáků 9. tříd, který nás přiměl k rozšíření soutěžních kategorií.

Z reakcí učitelů vnímáme, jak náš projekt bavil nejen je samotné, ale především, jak si tvorbu užívali s dětmi a jak byli společně nadšeni z děl, která vznikla.

V našem organizačním týmu se pak ta úžasná energie vyzařující z vytvořených děl projevovala silnými emocemi vlastně při otevření každého balíku se soutěžními pracemi.

Při konzultacích nad soutěžními pracemi s našimi odbornými porotci vždy dojdeme k jednotnému stanovisku a tím je, že náš projekt určitě nebude končit jen vyhodnocením soutěže.

Mezi zaslanými pracemi je řada těch, jejich autor má nesporně určitý výtvarný nebo literární talent a docela dost prací úžasně spojuje obě oblasti.

Jedním z cílů projektu je aktivní podpora takových talentů a možnost spolupráce s osobnostmi výtvarného a literárního umění.

Proto našimi dalšími aktivitami budou workshopy, přednášky a výstavy, díky kterým budou mít děti i dospělí možnost se s osobnostmi výtvarného a literárního umění nejen osobně setkat, ale také společně tvořit, učit se a inspirovat.

V letošním roce jsme se tedy rozhodli uspořádat 1. ročník Letní umělecké školy, která proběhne v termínu od 10.7. – 15.7. 2023 v městě Bílovci.

Sledujte náš Facebook, Instagram a web a buďte v obraze😊